Юшківецька філія загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Юшківці смт Оратів
Оратівський район, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
22 Вересня 2018 р

Мій край сьогодні

Багато змін відбулося в селі за останні роки. Тут виросло багато новобудов. Серед яких будинок культури з бібліотекою, профілакторій, громадська їдальня, десятки нових будинків для працівників і спеціалістів народного господарства. Село повністю газифіковано. В багатьох будинках діють водопроводи.

Однією з цікавих особливостей нашого села є родина наших земляків Дяченків Іллі Олександровича та Валентини Олексіївни – талановитих скульпторів, роботи яких відомі не тільки в нашій державі , а й за кордоном.

Ілля Олександрович нпам'ятник Шевченкуародився і виріс в багатодітнійбідній селянській родині. До омріяної професії пройшов всі випробовування долі: голодні роки дитинства, юність, обпалена війною, тяжкі роки відбудови. Хлопчина з подільської глибинки став одним з кращих скульпторів України.

Його роботи не тільки прикрашають рідне село, де він народився, але й знаходяться в багатьох музеях нашої країни. На вулицях Києва, Харкова, Одеси, Донецька, Львова можна зустріти скульптурні роботи наших земляків. В центрі рідного села стоїть величний монумент – Скорботної матері, яка вилита з бронзи вічно буде чекати з далекої війни свої синів.

В 2011 році біля Будинку культури було встановлено погруддя Тараса Григоровича Шевченка – останній дарунок земляка. На жаль всього кілька місяців не дожив до цього дня Дяченко Ілля Олександрович. Його справу продовжують дружина Валентина Олексіївна, син Олександр, котрий нині входить в десятку кращих скульпторів України.

На відкритті пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку саме син і дружина виконували волю нашого земляка.

Ще одним земляком пишається громада нашого села – Синицьким Василем Григоровичем. Народився в сім’ї хліборобів. Закінчив місцеву семирічку, Лукашівську середню школу Монастирищенського району на Черкащині., Київський державний університет імені Тараса Шевченка. За фахом журналіст. Член Національної Спілки журналістів України, лауреат обласної журналістичної премії імені К.Гришина. Друкувався в республіканських газетах і журналах, колективних збірниках «Надбужанський спів», «Поезія, що задзвеніла в тиші».У співавторстві з вінничанином В.Колотієм, оратівчанином І.Гнатюком створили понад два десятки пісень. Протягом 2000-2009 років видав різножанрові прозові й поетичні збірки : «Морські дива», «Їх поріднив Афганістан», «Де зимують раки?, «Край наш співучий»,»Відлуння чорної весни», «Страдницькі роки і долі», «На важких перевалах віку», «Пісенна нива колоситься», «Між двома хлібами».

Гордиться наше село і відомим критиком, літературознавцем Скорським Миколою Андрійовичем. Кандидатом філологічних наук, учасником другої світової війни, який являється автором багатьох статей, рецензій, що друкувались у періодиці. Як критик і літературознавець цікавиться передусім літературою для дітей та молоді. Останнім часом досліджував творчу спадщину Тодося Осьмачки. Член спілки письменників України з 1986 року.

У серпні 2013 року у центрі села було створено музей під відкритим небом. Все село приєдналося до відриття музею -зносили речі своїх бабусів, прабабусів: прядки , верстати, жорна. Побудували символічну криницю з журавлем ,огорожу зробили з лози.

Логін: *

Пароль: *